In diagnostyka laboratorium medyczne

Jestem kobietą i dbam o siebie i dziecko!Rodzice, czyli osoby z najbliższego, otoczenia dziecka, które mają z nim stały kontakt, potrafią po niedostrzegalnych dla innych zmianach zachowania dziecka, poznać, że dzieje się z nim coś niepokojącego.
U nas, podkrążone oczy, blada skóra - była oznaką Anemii Antka, z którą walczymy nadal.
Rozdrażnienie, niespokojny sen i rany na ciele, okazały się AZS, a nie skazą białkową jak dotychczas myśleliśmy.Oczywiste jest to, że kiedy nas rodziców niepokoi zachowanie dziecka - udajemy się do lekarza.
Jednak, by lekarz mógł powiedzieć coś więcej na temat stanu dziecka, potrzebne jest wykonanie badań.
Tu u nas zaczyna się problem, bowiem nie na wszystkie badania, które chciałabym zrobić Antkowi dostajemy skierowanie.
Zwykle krew, mocz to badania, które zleca lekarka, a jeśli my chcemy dowiedzieć się czegoś więcej musimy zrobić je prywatnie.
Są również takie badania, które chciałabym zrobić profilaktycznie - a jak wiadomo, jak nie ma większej potrzeby to nie dostanie się skierowania. ( nie mówię o wszystkich lekarzach oczywiście)
Diagnostyka Laboratoria medyczne stworzyły pakiet badań dla dzieci, które mają na celu zmotywować rodziców do badań pociech.
Owy pakiet umożliwia ocenę ogólnego stanu zdrowia naszego dziecka, wykrycie stanów zapalnych, chorób pasożytniczych, a także prawdopodobieństwa chorób alergicznych, deficytu witaminy D i nietolerancji pokarmowej.

Glukoza – oznaczenie glukozy we krwi jest podstawowym badaniem w profilaktyce, diagnostyce i monitorowaniu leczenia cukrzycy. Wykonanie pomiaru jest szczególnie wskazane w przypadku dziecka otyłego i przypadków cukrzycy w rodzinie.
Morfologia krwi pełna – analiza wszystkich rodzajów komórek krwi (krwinek czerwonych-erytrocytów, RBC; krwinek białych-leukocytów, WBC  i płytek krwi, PLT). W badaniu podawane są liczby (l.)  poszczególnych  krwinek, ich wymiary, zawartość hemoglobiny, itd. Badanie służy do oceny stanu zdrowia i pozwala na rozpoznanie stanów chorobowych, np. anemii (l. erytrocytów, ilość hemoglobiny, hematokryt), zaburzeń krzepnięcia (l. płytek krwi), zapalenia  lub odczynu zapalnego (wzrost l. leukocytów), niedoborów odporności (spadek l. leukocytów), chorób rozrostowych  krwi (wzrost l. leukocytów).
Mocz – badanie ogólne – jest podstawowym badaniem w diagnostyce chorób nerek i dróg moczowych oraz nieprawidłowości przemiany materii (np. cukrzyca, choroby wątroby). Obecność w moczu leukocytów, erytrocytów i bakterii  pozwala na diagnostykę stanów zapalnych i zakażeń dróg moczowych.  
ASO (odczyn antystreptolizynowy), ilościowo  – pomiar przeciwciał dla antygenu paciorkowców (streptolizyny O), świadczących o trwającym lub przebytym paciorkowcowym zakażeniu gardła, często powikłanym gorączką reumatyczną (utrzymującym się stanem podgorączkowym).  Gorączka reumatyczna stanowi  przyczynę dolegliwości kostno-stawowych i najczęstszą przyczyną nabytych wad serca u dzieci i młodzieży.
CRP – czuły wskaźnik ostrych i przewlekłych stanów zapalnych o różnym pochodzeniu. Wzrasta w zakażeniach (głównie bakteryjnych, także  grzybiczych i pasożytniczych ) i w nieinfekcyjnych stanach zapalnych, np. chorobach reumatycznych.
IgE całkowite – stężenie IgE całkowitej bywa często podwyższone w chorobach alergicznych i jest bardzo silnie podwyższone w chorobach pasożytniczych. Wysokie stężenie IgE stanowi silne wskazanie dla rozpoczęcia szczegółowej diagnostyki w kierunku chorób pasożytniczych i przesłankę o atopowej chorobie alergicznej.
Przeciwciała anty-tTG IgA - oznaczenie przeciwciał IgA przeciw transglutaminazie tkankowej  jest stosowane w diagnostyce celiakii (choroby trzewnej), autoimmunizacyjnej choroby jelit spowodowanej przez nadmierną reakcję organizmu na białko ziaren pszenicy -  glutenu. Badanie przydatne jest  także  w  kontorli przestrzegania diety bezglutenowej. Test nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3 roku życia. 
TSH – (hormon tyreotropowy) – jest czułym  wskaźnikiem  aktywności tarczycy. Najogólniej, wzrost stężenia TSH świadczy o niedoczynności tarczycy, spadek o nadczynności. Hormony tarczycy regulują  procesy metaboliczne, a u dzieci do 3 lat wpływają na prawidłowy rozwój mózgu. Pediatryczne „normy” TSH są zależne od przedziału wiekowego, a po okresie pokwitania zbliżają się  do  dorosłych. Oznaczenie TSH  u dzieci jest istotne, gdyż niedoczynność tarczycy może przebiegać bezobjawowo lub mieć objawy nieswoiste,  a zaniechanie terapii prowadzi do nieodwracalnych skutków. Również rzadsza  nadczynność tarczycy manifestuje się w różny sposób i nie leczona  prowadzi do poważnych konsekwencji.
Witamina D metabolit 25 (OH) – witamina D wpływa na gospodarką wapniowo-fosforanową organizmu i w efekcie, na prawidłową strukturą i funkcją kości.  Deficyt światła słonecznego w naszej szerokości geograficznej, niezbędnego do wytwarzania „własnej” witaminy D, powoduje konieczność uzupełniania diety w witaminę D. Znajomość poziomu witaminy D jest istotna w planowaniu i kontroli suplementacji witaminą D oraz  w diagnostyce i leczeniu krzywicy, zaburzeń  masy mięśniowej, wchłaniania i innych.
Cholesterol całkowity – problem podniesionego poziomu cholesterolu coraz częściej dotyczy dzieci, złogi cholesterolu w ścianach tętnic pojawiają się czasami u dwulatków, a miażdżyca dotyka dziesięciolatków. Skłonność do podniesionego cholesterolu na ogół jest dziedziczna. Nie bez znaczenia pozostaje dieta zawierająca zbyt dużo tłuszczów zwierzęcych, utwardzonych tłuszczów roślinnych i  słodyczy oraz brak ruchu. U dzieci z grupy ryzyka (które pomoże ustalić pediatra) badanie można wykonać u trzylatków, u pozostałych począwszy od roku dziewiątego. KONKURS!!!!

Dla każdej z kobiet, która podczas trwania owej kampanii zarejestruje się na TEJ stronie i odpowie na pytanie " dlaczego bierze udział w kampanii" otrzyma bon na pakiet badań - 65 % zniżki! 
POLECAM!
Bon ten można wykorzystać w jednej z ponad 400 placówek laboratoriów DIAGNOSTYKA które są dostępne w całej Polsce.

Rejestrując się i macie szanse na zdobycie nagród: 
* wakacje marzeń
* weekendy w Spa
* tablety
* bankowanie komórek macierzystych

Cena bardzo atrakcyjna, tym bardziej, kiedy wiem, ile faktycznie kosztują poszczególne badania, ponieważ niedawno kilka z nich opłacaliśmy osobiście ( te kilka badań przewyższyło znacznie kwotę 99zł)
Akcja promocyjna  trwa od 1 marca do 30 maja, także jeśli jesteście zainteresowani, to macie troszkę czasu by podjąć decyzję.
Jeśli chcecie odebrać BON RABATOWY dzięki któremu za pakiet badań zapłacicie jedynie 99zł - odsyłam Was do strony Laboratorium diagnostyka.
Warto się badać!Polecane posty

5 komentarze:

 1. Eve Milenna - też kozystam z tego lab. Diagnostyka w ciąży cały czas i mam zniżkę na karcie :-p. Mam taka kartę wpisuje psl jak dobrze pamiętam i wyniki są na drugi dzień w necie do odczytania:-) bardzo wygodne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że Pani o tym wspomniała bo właśnie musze zrobić badania a jakiś juz czas nie korzystałam i nie jestem na bieżąco z promocjami itp.

   Usuń
 2. Super! dzięki, akurat miałam zrobić prywatnie kilka tych badań i wyszło mi 165zł. a tu więcej a kwota niższa! spadałaś mi z nieba!

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat nam na tą chwilę nie potrzebne, ale moze się to zmienić. Fajna akcja!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM