In biblioteczka

Przez zabawę do nauki.- Biblioteczka Antka część 6.
Wydawnictwo Nasza Księgarnia zaskakuje nas coraz to lepszymi pozycjami książkowymi.
Dziś o pieskach i o owocach i warzywach.Liczypieski to książka, która nauczy nasze dzieci liczyć do 10, a także pogłębi jego wrażliwość i spostrzegawczość. Śmieszna historia, piesków, które po przeczytaniu ogłoszenia z informacją  o poszukiwanym do przygarnięcia piesku, ruszają na Kocią i liczą, że to właśnie któryś z nich zostanie wybrany.


Śmieszne historie, piękne ilustracje, pełna ciepła i humoru książka. Antoś co stronę pokazuje paluszkiem pieski i wydaje z siebie dźwięki "hau".;)
Mapka, na której " dochodzą" kolejne pieski uczy spostrzegawczości. Można zadawać dziecku pytania, możemy prosić go by odnalazło danego pieska...Jednak... by dowiedzieć się jaką decyzję podjął Starszy Pan... musicie sięgnąć po tę książkę.Przekroje owoce i warzywa to książka na kształt Ulicy Czereśniowej. Lubię takie książki.W warzywach i owocach, jak się okazuje, również żyją różne postacie.
Myją się, bawią, jedzą posiłki, odrabiają lekcję.... 
Co ciekawe, zauważyłam, że czynności jakie wykonywane są w danym warzywie czy owocach, są adekwatne do tego jakie owe produkty mają wpływ na nasz organizm.

Malinka, zdrowa, smaczna - Więc "domownicy" ciągle pracują, naprawiają, sprzątają, trochę odpoczną i znowu ruszają do pracy.

Lubię ten typ książek, bez dialogów, tekstu. Pobudza wyobraźnię, pozwala rodzicom się wykazać, a dzieci wyszukują najmniejsze szczegóły i zadają milion pytań. W tego typu książkach, nie ma czegoś takiego, że przeczyta się( opowie rzecz jasna) ją raz i przy kolejnych razach będzie identycznie. Każdorazowe spotkanie z tą książką to nowe historie i perypetie bohaterów.
Po TE i inne książki, zapraszam Was do Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Polecane posty

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna ta dryga książka. Szukam czegoś w tym stylu.. może na Dzień Dziecka ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. My też mamy Liczypieski. Fajna ta książka jest!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM