In dziecko MACIERZYŃSTWO PODRÓŻE

Expo Silesia


W miniony weekend miały miejsce Targi Artykułów Dziecięcych i Zabawek. Wiele atrakcji dla dzieci, ciekawe firmy reklamujące swoje produkty, postacie z ulubionych bajek to główne powody naszej rodzinnej obecności tego dnia w Expo Silesia.Jak nie miałam dzieci, to moje wyjścia gdziekolwiek ograniczały się jedynie do kina, spacerów, plaży, barów. Teraz skrupulatnie śledzę wszelkie atrakcje jakie serwuje nam nasze miasto. Staramy się aktywnie i intensywnie wykorzystać każdy weekend, szczególnie teraz kiedy mamy idealną pogodę za oknem. Ten miniony weekend wykorzystaliśmy chyba do granic możliwości. Weekend u dziadków, owe targi, zabawy w Kazimierzu ( o tym będzie osobny post), niedziela z dziadkami. Cudnie. Uśmiechnięty Antoni to najlepsze podziękowanie za ten czas, a błogo śpiąca na świeżym powietrzu Maria sprawiała, że i my czuliśmy się równie odprężeni i zrelaksowani co ona.


Dlaczego Targi?

Po wejściu na stronę Expo Silesia wiedziałam, że poza wszelkimi wystawami i reklamowaniem się firm, znajdziemy tam też dawkę świetnej zabawy dla Antka , konkursy i małą odskocznię od codzienności. Nie myliłam się. Już po przekroczeniu kasy z biletami, Antoni spotkał Myszkę Miki, która wywołała ogromny uśmiech na jego twarzy. Dzieciom tak mało do szczęścia potrzeba czyż nie?
Chwilę później pełen radości i zarazem przerażenia dotykał węża - wywołało to spotkanie na nim ogromne wrażenie, bo przez kilka kolejnych dni opowiadał o nim każdemu. Dla nas dorosłych takie atrakcje często wydają się być  niczym, zwykłymi rzeczami, a dla dzieci są to chwile,  o których przez wiele dni, tygodni mówią i z przejęciem opowiadają. Widząc jego uśmiechniętą twarz w tych chwilach zdałam sobie sprawę jak takie małe rzeczy wiele dla niego znaczą.  Byłam przekonana, że Myszka Miki i wąż to atrakcje, których już nic nie przebije. Błąd, Oceanna, błąd. To co zobaczyliśmy chwilę później speszyło Antka do granic możliwości. Oniemiał i nie był w stanie w pierwszych chwilach się ruszyć. A potem wstrzymał oddech, zastygł i z radości nie wiedział co robić...
Spokojnie i z ogromnym zainteresowaniem obserwowaliśmy tego  tego o to węża, kiedy to nagle, niepostrzeżenie, po cichu skradł się do nas Spider-Man. O ludzie, gdybyście wtedy widzieli Antoniego... Otwarta buzia, a oczy niemal wyskoczyły mu z orbit. Śmiem twierdzić, że przez te parę chwil przestał On nawet oddychać. Gdy jego ulubiona postać zbliżyła się do niego, początkowo się speszył, uciekał wzrokiem i gdybym była na wyciągniecie ręki to pewnie skryłby się nieśmiało za mną. Zawstydzenie jednak nie trwało długo i chwilę później przybijał już piątki i wskoczył na ręce swojego Superbohatera. Radość ogromna, ekscytacja  i euforia osiągnęła najwyższy level.
To była dla nas bardzo intensywna i cenna chwila.  Byliśmy jedynie ponad godzinę na tych targach, a dla Antoniego byłą to atrakcja i chwila warta zapamiętania. Marysia niemal całe wydarzenie przespała smacznie, pierwszy raz w spacerówce. Antoś wziął udział w wielu zabawach, atrakcjach, kilku konkursach. Jeśli w Waszych miastach organizowane są podobne spędy to polecam Wam brać w nich udział. Dla Was może to taki zwykły czas, a dla dzieci wydarzenie na długo zapadające w pamięć. Polecane posty

2 komentarze:

  1. Rok temu też były fajne atrakcje dla dzieci i eksperymenty, a Spideraman byłulubieńcem wszytskich dzieciaków.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda na to, że to było super udane wydarzenie, żałuję, że koło nas nie ma podobnego

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM