In zdrowie i uroda

Kobieto, zadbaj o oczy

Jeszcze nie tak dawno miałaś idealny wzrok? Bez problemu rozpoznawałaś ludzi, widziałaś z daleka numer nadjeżdżającego autobusu, a teraz mrużysz oczy by to wszystko zdołać zobaczyć? Udaj się do okulisty.
Co nam najbardziej psuje wzrok?
- długie pracowanie przed komputerem
- za częste oglądanie tv, zwłaszcza z bliska
- zbyt częste i długie patrzenie w bezpośrednio w słońce

Źródło: eczo.pl
Kiedy należy umówić się do okulisty?
Niestety częstym błędem ( wiem z własnego doświadczenia) jest umawianie się do okulisty dopiero w chwili, kiedy już pojawia się problem. To dość częsty błąd, choć stosowany jest nie tylko w tej dziedzinie. Wielu ludzi chodzi, choćby do dentysty już z bardzo bolącym zębem, kiedy jest już za późno na jego delikatne leczenie i konieczne jest użycie innego, dłuższego leczenia. Do okulisty powinno się chodzić profilaktycznie, a nie wtedy kiedy pojawiają się problemy. Osoby pracujące, powinny regularnie chodzić na badania okresowe, które pozwolą wykryć ewentualne problemy, wady.

Pracując przed komputerem, rób sobie przerwy


Co dwie godziny rób sobie przerwy na dosłownie kilka minut. Popatrz wtedy w dal, zamknij oczy, odpręż się, przejdź się. Pamiętaj, że praca siedząca, przed komputerem to nie tylko duży dyskomfort dla oczu ale i ciała. Robiąc przerwy, by poćwiczyć wzrok, zrób kilka wymachów, przysiadów, ćwiczeń poprawiających krążenie.  Zadbaj też o to by Twoje miejsce pracy było dobrze oświetlone, a ekran komputer był ustawiony na około pół metra od Twoich oczu. Niezwykle ważne jest również przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, minimum 2 litrów wody dziennie. Pamiętaj droga kobieto, że dbanie o siebie to nie tylko wizyty u kosmetyczki ale również dbanie o swoje ciało, organizm, wzrok, zdrowie. Umów siebie i swoich najbliższych co jakiś czas na wizyty kontrolne. Dla spokoju, dla Siebie, dla Was.

Polecane posty

1 komentarze:

  1. O tą sferę dbam jak nikt inny mój mąż się śmieje, ze ja latam tylko po lekarzach.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM