In PODRÓŻE

Dlaczego warto podróżować zagranicę jesienią ?


Polskie lato ma to do siebie, że nigdy nie wiemy jaka pogoda nas czeka. Czasem słońce, czasem deszcz. Jednak, zwykle w miesiącach letnich temperatury w naszym kraju są wysokie, a warunki atmosferyczne pozwalają na wypoczynek. Przyjęło się jednak, że coraz więcej ludzi ucieka latem zagranicę " po pewną pogodę", warto jednak na taki urlop ruszyć też jesienią. Czemu? Kliknij w post.

Tak jak pisałam, mimo opadów, zachmurzonego nieba, temperatury latem mamy zwykle wysokie w Polsce. Ostatni tydzień pełen upałów nie różni się niczym z upałami w Grecji czy Chorwacji. Szczerze mówiąc, osobiście nie mogę narzekać na złą pogodę podczas urlopów, bo co jeździmy na wczasy, pogoda nas szalenie rozpieszcza. Znalazłam jednak kilka plusów podróżowania zagranice jesienią, zobaczcie sami.
Dlaczego warto podróżować zagranicę jesienią?
  • Wszyscy są już po urlopie, letnia opalenizna zeszła z ich ciał, a Ty dopiero lecisz wygrzać się na słoneczku by nabrać kolorów,
  • Wakacje jesienią często są tańsze i mają bardzo atrakcyjne oferty,
  • W Polsce pogoda jest już deszczowa, za oknem jest szaro i buro, a Ty pakujesz do torby skąpy strój kąpielowy i letnie ubrania i w środku jesieni fundujesz sobie kilkudniowe/ kilkunastodniowe lato, 
  • Przed ciążami, kiedy pracowałam, mimo braku urlopu latem jakoś samoistnie ładowałam baterię z pogody, luźnego stroju, tego letniego powiewu. Można powiedzieć, że czerpałam radość z tej pory roku, bez wolnego. Jesienią zwykle łapią mnie chandry i złe nastroje, dlatego takie wakacje powinny postawić na nogi i dodać niezłą dawkę optymizmu.


Zauważyłam, że życie często jest niesprawiedliwe i układa scenariusz pod górkę. Przeglądając oferty wakacji zagranicą, często tańsze loty znajduję zdecydowanie dalej od miejsca mojego zamieszkania. Komplikuje to sytuację, gdyż trzeba tam jakoś dojechać, coś zrobić z autem, bądź prosić kogoś o transport na miejsce. Widzę, iż coraz częściej powstają parkingi ( jak ten prezentowany powyżej) gdzie można bezpiecznie zostawić auto na okres wyjazdu. Ceny są bardzo atrakcyjne. Zwykle leci się na 7-10 dni, co kosztowałaby 65-80zł. Rewelka. Dojeżdżamy na miejsce, zostawiamy auto, przylatujemy do kraju, auto czeka na nas.
Czego to ludzie nie wymyślą, by ułatwić życie ;)

Polecane posty

2 komentarze:

  1. Lubię podróżować jesienią po za sezonem zagranicę. należy jeszcze dodać punkty, że jest mniej turystów i ceny zagranicą są dużo niższe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja zawsze zostawiam samochod na lotnisku, bo wychodzi mi taniej placic za parking niz taksowke. Plus wygoda- ta bezcenna.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM