In dziecko

Sport dla najmłodszych - nie siedź z dziećmi na kanapie!

Tablety, kanały w TV pełne bajek, komputery, laptopy, swoje telefony - to teraz otrzymują dzieci, które ledwo pierwsze słowo, zdanie powiedzą... Rodzice wcale nie są lepsi i świecą przykładem, jedząc śniadanie z telefonem w ręce, spędzając wolne chwile na kanapie z przekąskami przed Tv. Mam dla Ciebie radę : NIE siedź z dziećmi na kanapie!

Antek z tej całej powyższej listy dobroci dla dzieci, otrzymuje od nas bajki, jednak w wersji okrojonej, gdyż zauważyliśmy, że nic dobrego z tych cudnych Mini Mini, Cartoon i innych extra kanałów nie wynosi. Wolę puścić mu Króla Lwa, Mulan czy inną pełnometrażową bajkę, kiedy pilnie potrzebuje wolnego czasu na wykonanie zlecenia, zajęcie się Marią czy ogarnięcie domu, obiadu... Niedługo będę miała ułatwienie, bo zbliża się wrzesień, czyli powrót do przedszkola, wtedy bajki jedynie na wieczór i po godzinie wyłączamy. Antek nie ma telefonu, tableta (!) , komputera (!) choć niektórzy jego rówieśnicy już są ich posiadaczami.Ma za to hulajnogę, biegówkę, rower 16calowy i zaczyna mówić o wrotkach/ rolkach. 
Te modele znalezione na kronos shop spodobały nam się najbardziej i mają tam modele dostępne dla najmłodszych. Osobiście w tym roku chyba poczekamy z ich zakupem, bo lato się już jednak kończy więc na przyszły rok, jeśli Antek nadal będzie zainteresowany ich posiadaniem, kupimy mu je, ponieważ całym sercem popieramy aktywne spędzanie wolnego czasu. Nie myślcie sobie, że my nie zalegamy na kanapie by oglądać TV w ciągu dnia, czy też nie siedzimy w internecie, bo o cykaniu zdjęć potrawom nie wspomnę przecież, bo to oczywista oczywistość ;D, jesteśmy normalni i nam się zdarzają takie chwile. Staramy się jednak uczyć dzieci aktywności fizycznej i beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu, a nie siedzenia w domu przed sprzętami. Mam nadzieję, że uda nam się to i zarówno Antek jak i Maria będą woleli pobiegać po dworze, pojeździć na rolkach, rowerze.
Jakie sporty są idealne dla dzieci?
- sztuki walki

- pływanie

- jazda na rowerze

- jazda na rolkach

- jazda na hulanodze

- sporty zimowe

- gry zespołowe

Polecane posty

5 komentarze:

 1. Sama zaopatrzyłam sie znowu po 20latach przerwy w rolki i dopinguję córke , gdy ta próbuje swoich sił na deskorolce :) Uwielbia rower i hulajnogę, mamy dzięki temu sposób na wspólne, aktywne spędzanie czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą;) U nas jest podobnie;) Rower, gry, rolki, trampolina;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podpisuję się, a macie może kanał TVP ABC tam lecą najlepsze bajki ever i godzinna wieczorynka a w niej smerfy i inne

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście, staramy się jak najczęściej spędzać czas poza domem, nawet jeśli jest to trampolina ogrodowa, lub rower przez domem. Spacery, i różnego rodzaju ewenty, na to stawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja swojego pięciolatka próbowałam przekonać do wszystkiego, ale niestety bez skutku. Dopiero nauka tenisa wywołała uśmiech na jego twarzy. Kupiliśmy sprzęt, ubranie i już drugi rok chodzi na zajęcia. Muszę przyznać, że jest w tym naprawdę dobry. A co najważniejsze, na korcie obok trenuje jego tata ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM