In dziecko

Nasz księgarnia i jej nowości.

Wchodzimy w etap, gdy dla Antka zamawiam normalne, klasyczne książki, a dla Marysi te dostosowane do jej wieku i preferencji. W tym miesiącu prezentuje Wam cztery nowości ;)


1. Jak ziarnka piasku -  Książka ta jest akurat dla chrześnicy Arka. Według mnie tematyka trudna, jednak bardzo ważna. Książka przeznaczona dla dzieci powyżej 14 roku życia.
Filmuję wszystko. Wiem, że nie zdążą. Uśmiecham się. Bo chcę, żeby taką mnie zapamiętali. Uśmiecham się, bo czuję ulgę. Niedługo to wszystko się skończy. Anna i Nina były jak dwie krople wody. Albo dwa ziarnka piasku. Identyczne. Papużki nierozłączki, które wiedziały o sobie wszystko. Kiedy Nina zdecydowała się na desperacki krok, Annie rozsypał się świat. Teraz składa go na nowo, kawałek po kawałku, i próbuje wyjaśnić, co właściwie się wydarzyło… Tylko czy będzie w stanie znieść prawdę?
2. Dzieci z wyspy Saltkråkan - świetna książka, pełna wzruszeń i śmiechu. Pewna rodzina pierwszy raz wybiera się na wyspę Saltkrakan i przekonuję się, że nie uświadczą nudy na niej. Książka o przyjaźni, zabawach, miłości, wsparciu. Pokazująca, że nie wszystko w życiu jest kolorowe, nie wszystko jest bezpiecznie. 
3. Mój dziadek był drzewem czereśniowym- Mój faworyt w tym miesiącu. Książka, którą najpierw sama przeczytałam jednym tchem, a teraz czytam Antkowi. Jest tak piękna i wzruszająca, że nie raz uroniłam łzę podczas czytania.  To poruszająca opowieść o przemijaniu, o wymianie pokoleń. O tym, że warto zachować w nas zawsze cząstkę dziecka. W dzisiejszych czasach liczy się praca, czysty dom, piękny obiad, któremu cykniemy fotkę i wrzucimy na insta. Książka ukazuje te prawidłowe wartości o których często zapominamy w codziennych obowiązkach. Polecam absolutnie. Jeśli czytasz ten post i myślisz, którą książkę z tych czterech wybrać, a na przykład masz budżet tylko na jedną. To właśnie tę o to książkę Ci polecam.
4. Pucio i ćwiczenia z mówienia- Pucio to klasyka. Pokochaliśmy poprzednie części więc i tej zabraknąć nie mogło. Tym razem Pucio wraz z rodziną spędza ferie w górach.  Marysia jest książką zachwycona, a proste zdania, komunikaty zaczynają ją interesować i coraz więcej czytamy tę książkę. W tej części mamy już bardziej rozwinięte zdania, coraz więcej słów, a wszystko otoczone jest jak zawsze pięknymi ilustracjami. 

Polecane posty

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM