In dziecko

3 pomysły na zabawy dla dzieci

Szukasz pomysłu na zabawę z dziećmi? Nie wiesz jak zorganizować im aktywne wakacje w domu? Wpadaj na post i czytaj, chętnie zdradzę Ci nasze pomysły ;)


1. Rolki/rower/ hulajnoga

Ucz dziecko sportu, zarażaj nim. Aktywność w dzisiejszych czasach mam wrażenie zanika, umiera. Konsekwencją małej aktywności fizycznej i niewłaściwej diety jest narastanie częstości występowania nadwagi już we wczesnym okresie życia. Niestety coraz więcej dzieci czasu spędzają jedynie przed telewizorem oraz  na tabletach, telefonach... Sport to zdrowie, to walka ze swoimi słabościami. Dopinguj dziecko i wspieraj je w swoich sportowych zmaganiach.

2. Gry/ Książki
U nas to numero uno! Dzieci uwielbiają. Gramy codziennie w jakąś grę. Codziennie czytamy także książki. Zamawiamy je średnio kilka razy w miesiącu i często czytamy jedną w 1-2dni.  Z grami przepadliśmy także, jest ich teraz tyle na rynku, że jest w czym wybierać. Bardzo rozwijają dzieci i uczą rywalizacji, a także sztuki przegrywania. My nawet jako dorośli, często grywamy w gry naszych pociech. Polecam zajrzeć np. na nieprzeczytane.pl mają  tu super książki dla dzieci, które od dawna są już z nami ;)

3. Samodzielne wyjście na dwór.

Takie indywidualne, takie samotne - ale z głową. Jak małe dziecko to pod jakąś kontrolą jednak rodzica. Czy to telefoniczną, czy też ostatnio zauważyłam popularną metodę zostawiania dzieci na chwilę na placu, oddalania się i obserwowania z daleka, jak nie widzi.Takie samodzielne wyprawy uczą dzieci odpowiedzialności, radzenia sobie samu.... Dziecko inaczej się zachowuje często jak jest samo, a inaczej jak jest z rodzicem. Często to rodzic bowiem broni dziecko, otacza go barierą ochronną i nie pozwala skrzywdzić. Takie pozostawienie go pod kloszem niestety nie jest dla niego dobre. Czasem to właśnie ta nasza mała pociecha musi zmierzyć się z tymi problemami sama.


Polecane posty

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM