In

Jeden pokój dla chłopca i dziewczynki?


Mamy mieszkanie dwupokojowe. Ubolewam nad tym faktem bardzo, no ale realia są jakie są i cieszę się z tego co jest. Kiedy dowiedziałam się, że tym razem noszę pod sercem osobnika płci żeńskiej, zaczęłam myśleć, jak pogodzić ich jeden pokój do ich dwóch płci. Wiadomo początkowo nie ma problemu, różnice nie są duże, jednak w głowie siedzi myśl, iż kiedyś przyjdzie ten dzień, kiedy trzeba będzie pomyśleć nad reorganizacją ( może do tego czasu zmienimy mieszkanie kto wie... jednak zakładając, wariant zostania tutaj, układam sobie plan zmian).


Rozwiązań fajnych i praktycznych łóżek jest teraz wiele . Co przeglądam firmy meblowe to jest pod ogromnym wrażeniem pomysłowości i możliwości jakie są na rynku. Myślę, że w grę wejdzie piętrowe łóżko, by zaoszczędzić miejsce i dać dzieciom odrobinę prywatności.

Możliwe, że ściany w pokoju udekorowałabym w tapety, adekwatnie do kącika dzieci - jedną dla Antka, drugą dla Marysi. Teraz tyle pięknych tapet na rynku, że jest w czym przebierać.


Źródło tapet : http://www.centrumtapet.pl/
Myślę, że takie tapety to byłoby fajne rozwiązanie, zawsze to pokój zyskuje dwie dusze, dwa charaktery, dwa temperamenty. Jednak wszystkie te rozwiązania wydają mi się ok do pewnego wieku dzieci..  Później łózko piętrowe przestaje być już fajnym rozwiązaniem. Jeśli nie uda nam się zmienić mieszkania, to może pomyślę o jakiś rozwiązaniach z przedziałem pokój kratką choćby Ikeowską by młodzieżówka miała swój kąt. 
Liczę jednak, że los się do nas uśmiechnie i zyskamy choć jedno pomieszczenie więcej by 
problem pokoju dzieci rozwiązał się samoistnie. ;) 

Polecane posty

3 komentarze:

  1. też mam dwa pokoje i gdybym miała dwoje dzieci chłopca i dziewczynkę to pół pokoju był dała z chłopięce tapety a pół w dziewczęcę chyba tak byłoby wygodnie dla dwójki maluchów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma! Wszystko zależy od nastawienia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgadza się :) Wszystko da się zrobić :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM