In dziecko

Przewodnik jak zorganizować roczek dziecka

Przewodnik jak zorganizować roczek dziecka.
Pępkowe, chrzciny, pierwsze urodziny... Przy małym dziecku okazji do świętowania nie brakuje. Brakować za to może czasu i sił na organizowanie tego wszystkiego. O ile "baby shower"to tak naprawdę (z oczywistych powodów) bardziej impreza dla wszystkich oprócz dzidziusia, o tyle roczek to pierwsza okazja, kiedy dziecko może być głównym bohaterem na własnym przyjęciu. No i pierwsze urodziny ma się tylko raz – dlatego fajnie jest zorganizować roczek dla dziecka, tym bardziej, że wcale nie musi to kosztować urwania głowy i całej wypłaty.
Jeśli obowiązki związane z maluszkiem sprawiły, że do domu niepostrzeżenie wprowadził się również mały rozgardiasz, tutaj znajdziecie mnóstwo praktycznych porad, jak posprzątać dom – przed i po przyjęciu.

Miejsce i czas przyjęcia

* Zaplanuj czas trwania przyjęcia na jedną do maksymalnie dwóch godzin i wybierz porę po drzemce, kiedy dziecko jest wypoczęte, w najlepszym humorze i czaruje najsłodszymi uśmiechami.

* Jeśli ktoś lubi rozmach to można skorzystać z sali restauracyjnej, ale moim zdaniem impreza urodzinowa w domu będzie dużo bardziej komfortowa, tak dla małego jubilata czy jubilatki, jak i dla rodziców. Ja znalazłam bardzo fajne dekoracje na roczek dziecka w sklepie z artykułami na party (sporo tego typu sklepów można znaleźć w Internecie). Wypełnione helem baloniki, girlandy, akcesoria do dekoracji stołu, do wyboru do koloru. Można wybrać dekoracje tradycyjne – różowe dla dziewczynki, niebieskie dla chłopca, ale można też pójść na całość i wybrać temat przewodni, na przykład Ulica Sezamkowa, Bob Budowniczy albo Mała Syrenka.

Lista gości

* Krótka! Naprawdę, tylko najbliższe osoby. Być może któraś ciocia się obrazi, ale trudno, miejmy nadzieję, że do kolejnych urodzin jej przejdzie. Jeszcze będzie czas na wielkie przyjęcia, na zapraszanie wszystkich krewnych i znajomych. Teraz, kiedy dziecko jest jeszcze malutkie, nie serwujmy jemu (ani sobie) nadmiaru wrażeń.

Menu

* Jeśli możesz, poproś kogoś z rodziny o pomoc w przyrządzaniu jedzenia. Jeśli będziesz sama gotować, wybierz proste menu – na przykład pieczone udka na gorąco, jakieś zimne przekąski i sałatkę. Dzięki temu nie spędzisz całej uroczystości w kuchni i będziesz mogła też posiedzieć z gośćmi i poświętować. Mnie bardzo spodobał się pomysł na zamówienie dużego tortu dla wszystkich i małego do rozbabrania dla maluszka.

Fotograf

* Tak, tak, tak! Musi być fotograf! Niekoniecznie super profesjonalista, ale osoba, która nie przegapi najfajniejszych momentów i najsłodszych minek małego jubilata. Szansa, że dziecko zapamięta swoje pierwsze urodziny jest zerowa, ale zdjęcia zostaną na zawsze.


I na koniec: Wyluzuj. Roczek dziecka to nie wesele. Najważniejsze, żeby była przyjemna atmosfera i dużo śmiechu – ta radość i zabawa zostaną na zdjęciach, i będą źródłem miłych wspomnień dla wszystkich.

Polecane posty

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM