In dziecko

Eliksir mnożenia

Może macie w domu matematyka małego, może szukacie czegoś fajnego na dzień dziecka? Mam dla Was dziś recenzję fajnej i edukacyjnej gry. Bo przecież jak to mówią, przez zabawę do nauki.


Eliksir mnożenia to gra która zdobyła Nagrodę Roku 2018. Jest to świetny pomysł i rozwiązanie na
Zasady gry?

Eliksirze mnożenia zwycięży ten z graczy, który jako pierwszy schwyta 5 potworów. Aby to zrobić, musi zebrać cyfry, które pomnożone przez siebie dadzą liczbę równą numerowi stwora, znajdującego się na polu drugiego uczestnika zabawy.

Każdy gracz otrzymuje karty, na których  u góry znajduje się potwór z liczbą, a na dole natomiast eliksir z numerem. Gracz ma za zdanie tak wykładać na stół karty by  w ich części stołu znalazła się kombinacja cyfr  eliksirów , których iloczyn będzie równy numerowi jednego z potworów przeciwnika. Zwycięża ten, kto pierwszy złapie 5 potworów. 
My Antka nie uczymy jeszcze mnożenia, ale doskonale umie już liczyć i dodawać do 20, więc wykorzystujemy tę grę do innych, swoich zabaw.  Jestem jednak zdania, że im wcześniej zaczniemy tym  łatwiej będzie mu to ogarnąć, więc za jakiś czas będę starała się mu wyjaśnić o co w czym chodzi ;) Kto wie, może chłopak zrozumie.

Polecane posty

1 komentarze:

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM