In gadżety

Niech dom, będzie Twoją strefą komfortu.


Czasem potrzebny jest odpoczynek od pisania, zwłaszcza kiedy ostatnie miesiące były ciężkie i ledwo zbiera się myśli przed snem. Widocznie potrzebowałam tej przerwy, a ona widać dobrze mi zrobiła bo kalendarzy zapisany jest po brzegi nowymi postami, pomysłami, inspiracjami. Zatem, witajcie ponownie!

Kupno nowego mieszkania, było dla nas kolejnym krokiem do przodu. Z tym tematem wiązało się wiele zawirowań, nerwów, nieprzespanych nocy, a także stresu. Do niedawna, ciągle jeszcze coś zmienialiśmy, poprawialiśmy tu. Na tą chwilę mamy luz i wewnętrzny spokój. Żadnych większych prac nie przewidujemy. Odpoczywamy i cieszymy się tą chwilą.
Jakoś tak na poprzednim mieszkaniu wszystko chcieliśmy mieć na tip top, piękne, najnowsze, pasujące, nowoczesne. Teraz wiemy, że zapewniliśmy dzieciom osobne pokoje, większe mieszkanie, łatwiejszy dostęp do szkół, przedszkoli, zajęć dodatkowych, czyli łatwiejszą przyszłość.  To nie wygląd i odpicowane mieszkanie teraz się liczy, a korzystanie z tych dobrodziejstw. Fakt, że mamy wszędzie blisko, że wyprawa na basen, do kina, zoo nie jest już problematyczna, że dziadków idziemy 5 minut. To właśnie z tego się cieszymy i nie przejmujemy się, że wnieśliśmy do salonu stare meble z poprzedniego mieszkania, a nie nowe z najnowszego katalogu firmy xxx. Zmieniły nam się zdecydowanie wartości w tej kwestii.

Nie każdy umie odpocząć w domu, zwłaszcza gdy są w nim małe dzieci. Trzeba jednak próbować, starać się i znaleźć swój własny na to sposób. My na przykład od początku uczymy dzieci kłaść się wcześniej spać. Po godzinie 19tej leżą już w łóżkach i zwykle o 19.30- 20.00 już śpią, dzięki czemu my zyskujemy spokojny wieczór, gdzie mamy czas na film, rozmowy, czas we dwoje, czy też swoje indywidualne zajęcia.
W naszym przedpokoju zawisł ostatnio foto-obraz od Mygiftdna  . Który był jako dodatkowy prezent dla męża mego na jego 30 urodziny, a jakby nie patrzeć ma przesłanie na dla wszystkich domowników. Super jakość, super dekoracja i fajna forma prezentu, sprawiła, że nasz przedpokój stał się bardziej nasz :). Dodatkowo zamówiłam spersonalizowany pen-drive z naszym nazwiskiem, bo zawsze brakuje mi miejsca do przechowywania ważniejszych zdjęć. Wiele rzeczy zamawiałam już z tej strony ( foto-kubki, foto-obrazy, breloczki do kluczy) , dlatego wiedziałam, że jakość produktów będzie na najwyższym poziomie, a dostawa jak zawsze będzie na czas. Ja osobiście kocham zdjęcia i wszelkie tego typu formy ich uchwycenia. Dlatego foto obrazy z tej firmy mam w domu dwa, a teraz dołączył do nich owy motywujący napis.  Pendrive zapełniliśmy bajkami i ulubioną muzyką i odtwarzamy go w aucie podczas dłuższych tras.
Uważam, że czasem właśnie takie małe dodatki, jak fajny cytat, hasło w ramce na ścianie, zmiana układu dnia, pozwoli nam znaleźć azyl we własnym domu, by bez uczucia zmęczenia, frustracji wejść do niego. Z chwilą zamknięcia za sobą drzwi, warto wziąć głęboki oddech, zdjąć ubrania i założyć te w których czujemy się najlepiej, przytulić wszystkich domowników i oddychać miarowo, spokojnie, pełną piersią. Bądźcie szczęśliwi!
Atmosfera w domu to podstawa. Trzeba umieć się w nim zrelaksować i znaleźć swój zen. Ja potrafię, męża uczę, a Wam radzę próbować i starać się odnaleźć go w Waszych domach!

Polecane posty

2 komentarze:

  1. Witaj ponownie :) Właśnie napisałam u siebie, że od pisania się chyba uciec nie da ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też mam w domu swój kącik relaksu. Siadam tam w moim fotelu z filiżanką ulubionej kawy i zwykle czytam książki. Po ciężkim dniu pracy taka chwila dla siebie jest bardzo odprężająca.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie w moje skromne progi ;) ;)

Nie wyrażam zgody na kopiowanie zdjęć i tekstu, przetwarzanie (w całości lub części)bez mojej zgody. Obsługiwane przez usługę Blogger.

POLECAM